Kdo to byl Joseph H. Pilates?

 

Joseph Hubertus Pilates se narodil v roce 1883 v Německu, v malé vesnici Moenchen Gladbach nedaleko Düsseldorfu. Jeho otec získal řadu ocenění jako gymnasta, matka byla přírodní léčitelka. V dětství trpěl astmatem, křivicí a revmatickou horečkou. Měl však pevnou vůli a nepoddával se svým neduhům, naopak proti nim aktivně bojoval. Hodně sportoval, projevoval zájem o západní

i východní formy cvičení, včetně jógy. Dosáhl úspěchů jako boxer, gymnasta, artista, lyžař i potápěč.

Během I. světové války dělal ošetřovatele. Navrhl cvičební vybavení a serii cviků pro pacienty ležící na nemocničních lůžkách. Tento systém tvořil základ pro jeho jedinečný styl, který nazval „ kontrologie“ (Contrology).

V roce 1912 odjel do Anglie, kde pracoval kromě jiného jako boxer a trenér sebeobrany u Scotland Yardu. Z Anglie se vrátil do Německa a pak odcestoval do USA. Po cestě do New Yorku se Joseph seznámil se zdravotní sestrou Clarou, svou pozdější manželkou. Tu nakazilo jeho nadšení. Obohatila „kontrologii“ o lékařské aspekty a tím přispěla k vybroušení této jedinečné metody.

 

Tento specializovaný cvičební aparát si nechal patentovat a v roce 1926 s Clarou otevřel svoje první Pilates studio. Podporoval fyzickou harmonii a rovnováhu těla pomocí kontroly dýchaní, ohebnosti, vycentrovanosti. Po krátké době si jeho metoda získala velké uznání mezi významnými osobnostmi z oblasti tance, umění a herectví.

Aby své principy zpřístupnil ještě širšímu publiku, napsal v roce 1945 své hlavní dílo „Return to Life through Contrology“ („Návrat k životu díky kontrologii“)

Po Josephově smrti roku 1967 pokračovala Clara v jeho životním cíli a provozovala studio dále. Jedna z jejich žaček, Romana Kryzanowska, později studio převzala.

Už v 80. letech byl počet lidí, kteří cvičili Pilates po celém světě odhadován na 15 milionů. V posledních letech je cvičení Pilates hlavní položkou zdravého způsobu života řady lidí na celém světě.. Dnes to je již více než sbírka rehabilitačních cviků, které Joseph vymyslel. Je to životní styl řady z nás, který se nadále rozvíjí a zdokonaluje.


 

 

Kontakt

Monika Průšová

monika@pilatescz.cz

Plzeň

+420.731533383

Vyhledávání

Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože brzy přijdou dnové, kdy to bude daleko horší – budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci.

J.Werich

Pilates není o talentu, Pilates je o vůli. Já :-))

Produkty

Nebyly nalezeny žádné záznamy.

Vytvořeno službou Webnode