Co je to Pilatesova metoda?

 

Metoda Pilates je systém kompletního cvičení, do kterého se zapojuje jak tělo, včetně hlubokého i povrchového svalstva, tak mysl a dýchání. Jde o určitou formu pochopení fyzické a sportovní činnosti, jenž zahrnuje tělo i duši člověka a vychází ze souladu východních a západních teorií.

Cílem je dosáhnout příslušné svalové rovnováhy tím, že posílíte a protáhnete ochablé a zkrácené svaly. Tato činnost vám umožňuje kontrolovat tělo, posiluje ho a zvyšuje jeho pružnost a to vše s ohledem na záda a klouby, pro něž to neznamená žádné poškozování typické pro mnoho jiných sportovních činností. Všechny Pilates pohyby vycházejí z břišních svalů a svalů spodních zad. Jsou vymyšleny tak, aby pracovaly menší svaly, které pomáhají menším svalům a zárověň danou oblast protáhly. Jde o cvičení velmi intenzivní.

Pilatesova metoda vás zbaví problémů s držením těla, neboť obnoví přirozeně vzpřímené držení kostry a zlepší fungování vnitřních orgánů.

Hlavním cílem cvičení metody Pilates je podpořit těžiště těla – to znamená zpevnění středu těla včetně svalů, které podpírají páteř – a ramenního pletence a pánve. Celé tělo tak bude vyvážené a formované.

Pilates je cesta k tělesnému a duševnímu zdraví a harmonii.

Nezní to příliž krásně, než aby to mohla být pravda? V čem je problém? Žádný probém v tom není, jen si musíte uvědomit, že Pilatesovo řešení neumožňuje žádné „rychlovky“. Jeho metoda vyžaduje svůj čas. Avšak jakmile pochopíte principy a techniky a zařídíte se podle nich, jakmile budete dodržovat konstantní rytmus a přesně respektovat pokyny, budete mít úspěch jistý!!!!

 Pilates není o talentu, Pilates je o vůli.

Původní metoda zahrnuje více než pět set cviků a hlavní myšlenkou bylo začít cvičit vleže, čímž zatěžuje páteř a klouby méně, než když stojíte.

Umění kontrologie vyžaduje po celou dobu cvičení soustředěnost. Jeho podstata spočívá v kontrole nad celým tělem, myslí i dýchání. Navíc se zakládá na cvičeních, při níchž je důležité udržet rovnováhu a stabilitu těla.

V současné době si cvičení zpestřujeme pomocí nejrůznějších míčů, gum, válců apod. Ve skutečnosti vám mnoho možností nabízí pouhé cvičení s podložkou, zvané Pilates mat – je výhodné, jelikož je můžete provozovat kdekoliv.

Jak jsem se již zmínila, celá metoda Pilates zahrnuje celkem více než pět set cviků, užívá množství cvičebních strojů, pomůcek a různé techniky cvičení na podložce. Je to vynikající a účinný systém, jenž genius jménem Pilates vytvořil na začátku minulého století a který zatím nebyl až do současnosti překonán. Stal se převratným objevem jak pro fitness a tělesnou výchovu oběcně, tak i pro fyzioterapii po celém světě.

 

 

 

Kontakt

Monika Průšová

monika@pilatescz.cz

Plzeň

+420.731533383

Vyhledávání

Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože brzy přijdou dnové, kdy to bude daleko horší – budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci.

J.Werich

Pilates není o talentu, Pilates je o vůli. Já :-))

Produkty

Nebyly nalezeny žádné záznamy.

Vytvořeno službou Webnode